Iskolai program

1. Célja: a magyar labdarúgás utánpótlás bázis szélesítése, a gyermeklabdarúgás népszerűsítése

– a közoktatási intézmények csapatai számára rendszeres játéklehetőség biztosítása

– a programba már bevont gyermekek hosszú távú megtartása

– az egészséges életmódra-nevelés társadalmi céljai megvalósításának elősegítése

– a Fair Play szellemiség és magatartásforma népszerűsítése, érvényre juttatása

– a Grassroots foglalkoztatási és rendezvény forma országos támogatása

– a Magyar Labdarúgó Szövetség tevékenységének és támogatóinak népszerűsítése.

2. Szervezője: A Magyar Labdarúgó Szövetség (továbbiakban MLSZ) írja ki. A körzeti fesztiválokat, alap tornákat a labdarúgó-szövetség megbízásából és egyetértésével, a Megyei Labdarúgó Igazgatóságok által kijelölt megyei GRASSROOTS KOORDINÁTOROK felügyeletével, ellenőrzése mellett, a KÖRZETI SZERVEZŐK (Sportszervezetek Intézményi-, és Közösségi Kapcsolatokért Felelős Vezetői) szervezik és bonyolítják a labdarúgó Sportszervezetek létesítmény bázisainak igénybevételével.

3. Résztvevői: Azok a közoktatási intézmények (óvoda, iskola, DSE) csapatai, akik az iskolai tanévben írásos nyilatkozat alapján együttműködnek egy labdarúgó sportszervezettel. Sportcsoportokba regisztrálni egy intézmény tanulóit lehet – 1 csapatba minimum 10 gyereket kell regisztrálni az MLSZ központi nyilvántartási rendszerében: Integrált Futball Alkalmazás (IFA) – kivétel ez alól az olyan intézmény tanulója, ahonnan nem indítanak sport csoportot az intézményi-programban. Ebben az esetben minden korosztályban csak olyan gyereket lehet regisztrálni, akinek az MLSZ 2021/2022-es versenyrendszerében nincs érvényes játékengedélye és az egész tanév folyamán heti rendszerességgel részt vesz a foglalkozásokon. A körzeti fesztiválokon, tornákon a programban regisztrált intézmények kötelesek megjelenni és a hivatalos regisztrált csoportvezető személyes vezetésével részt venni az összes regisztrált sport csoporttal-, játékossal

4. Játékszabályok: (tanévindító fesztivál, körzeti alaptorna/grassroots fesztivál, tanévzáró fesztivál) A FIFA és UEFA gyermek labdarúgásra vonatkozó ajánlásaival összhangban az Intézményi-program képzési és foglalkoztatási rendszerében nincs felmenő versenyeztetés (nincs körzeti/megyei döntő). A négy körzeti rendezvényen (torna/grassroots fesztivál) minden regisztrált gyermek részvételét biztosítani kell. A teremtornákon a O. korcsoport kivételével a játék futsal labdával történik.

 

A pályán és a pályán kívül érvényesüljön a Fair Play!

A rendezvény megnyitásakor a Körzeti szervezők (Sportszervezetek Intézményi-, és Közösségi Kapcsolatokért Felelős Vezetői) tájékoztatják a megjelenteket a Fair Play szerepéről, majd a Fair Play Zöldkártyán található egy-egy üzenetről kicsit bővebben (pár percben) beszélgetnek a gyerekekkel. Felhívják a résztvevő gyerekek-, sportcsoport vezetők-, szülők-, és hozzátartozók figyelmét, hogy a rendezvényen a Fair Play szellemiséget figyelembe véve járjanak el, azaz sportszerűen játszanak, vigyázzanak a saját-, és a társaik testi épségére. Mindenki sportszerűen szurkoljon, tisztelettel viselkedjenek egymás iránt.

 

BOZSIK INTÉZMÉNYI PROGRAM

PROGRAM LEÍRÁSA:

A tanórán kívüli labdarúgó-foglalkozások és -események intézményi támogatása az iskolákban és óvodákban.

A heti 2 délutáni foglalkozáson a gyermekek számára biztosított a rendszeres képzés – játék – edzés – mérkőzés lehetősége. Az MLSZ a programban résztvevőket egységes regisztrációs és nyilvántartási rendszer működtetésével kíséri figyelemmel. A program elsődleges célja az utánpótlásbázis további szélesítése, a tömegesítés és a toborzás elősegítése az egyesületi kapcsolatokon keresztül. Megszervezi az intézmények közötti körzeti és országos labdarúgótornák, -fesztiválok lebonyolítását.

Az MLSZ iskolai programja annak a szemléletnek és rendezvénytípusnak a meghonosításán fáradozik, amely részvétel- és sikerélmény-orientált, és kevésbé koncentrál a versenyzésre.

A „Bozsik Intézményi Program Versenykiírás, Eljárási Rend, Szakmai Követelmények” című dokumentum teljes részletességgel tartalmazza a program leírását. A Programban szerepet kap a 13-14 éves korosztály is, így 5-14 éves kor között ad lehetőséget a futballozni vágyó gyermekeknek az intézményekben, tovább növelve a labdarúgás tömegbázisát.

PROGRAM ELEMEI:

Labdarúgó-foglalkozás az intézményben, sulibajnokság, körzeti rendezvények (fesztivál és torna), tanévnyitó fesztivál, tanévzáró fesztivál.

A Körzet Központok számára a Bozsik Intézményi Programban való aktív szerepvállalás és az intézményi körzet kialakítása kötelező, a hatékony tömegbázis szélesítése és a labdarúgás megszerettetése céljából.