Csapatnév: Csákvári Torna Klub
Székhely: 8083 Csákvár, Vöröskapu utca 14.
Alapítva:1947
Klubszín: kék-sárga
Elnök: Nagy Sándor

Stadion:Tersztyánszky Ödön Sportközpont

A klub 1947-ben alakult Csákvári Torna Klub néven, amely jelenleg is több szakosztállyal rendelkezik. A legnépszerűbb, a labdarúgók mellett sikeres asztalitenisz és kézilabda szakosztály is működik. Napjainkban egyre jelentősebb a helyi lakosság körében a szabadidős szakosztály aktivitása.

1989-ben a labdarúgó Szabad Föld-kupa döntőig menetelt a csákvári csapat: a Körmendi Dózsa MTE csak egy góllal tudta felülmúlni a fináléban az akkor még ötödosztályú együttesünket, melyet Czipóth Pál edző a következő felállásban küldött pályára: Kardos . – Pula (Szabó L.), S. Molnár, Magyar – Szmolka J. (Schneider), Váli J., Gulyás G., Gulyás J. – Takács, Fekete, Magosi.

Futball csapatunk 2011-ben történelmet írt: Fejér megye 1951 óta íródó futball történetében egyedülálló módon, pontveszteség nélkül nyerte meg a megyei I. osztályú bajnokságot, illetve az ifjúsági és a megye III-as csapatunk is aranyérmes lett. Ezt követően aranyérmet szerzett az NB III-ban is együttesünk, majd a 2012-13-as, még két csoportos másodosztályú bajnokságban a tizenhat klub között a 9. helyen végzett. Ez a létszámcsökkentés miatt sajnos a búcsút jelentette akkor. Nem sokáig sínylődtünk azonban a harmadik vonalban, a Bognár György vezetőedző dirigálta gárda 2014 tavaszán óriási fölénnyel megnyerte a Nyugati csoport küzdelemsorozatát és azonnal kiharcolta a visszajutást az NB II-be.

A jelenlegi pályát és a hozzá tartozó épületet 1979-ben kezdték el építeni. A sportközpont elkészültében elmaradhatatlan érdemei vannak Mester Istvánnak, aki annak idején pénz nélkül, csupán az építőipari adományoknak és hatalmas társadalmi közbenjárásnak köszönhetően, megfelelő infrastruktúrát tudott teremteni a jelenlegi klub életnek is. A pályaavató 1983-ban volt, a nyitómérkőzést a Tatabányai Bányász csapatával játszottuk, méghozzá több ezer néző előtt. A 2500 néző befogadására alkalmas létesítményben az 1997-ben lejátszott Csákvári TK-Magyar válogatott mérkőzés tartja a nézőcsúcsot, zsúfolt ház előtt rendezték a hírverő találkozót.

Több nemzetközi labdarúgó mérkőzésnek is helyszíne volt a sporttelep. Itt játszotta például első magyarországi mérkőzését nemzeti csapatunk ellen a világbajnoki ezüstérmes ausztrál női válogatott, itt rendezték meg az U15-ös válogatott svédek elleni összecsapását, de mi adtunk otthont 2014 májusában az ügyvédek labdarúgó világbajnokságának is. A létesítmény számos országos bajnokságnak, illetve nemzetközi eseménynek is helyt adott. Négy alkalommal a mezei futók, egyszer a tájfutók rövidtávú ob-jét láthattuk vendégül. Legnagyobb rendezvényünk a 2000-ben megrendezett, ötnapos, 25. Hungária Kupa nemzetközi tájfutó viadal volt, melyen 22 ország több, mint 1.300 atlétája vett részt.

A létesítmény – a 2004-es nagy felújítást követően – a csákvári születésű olimpiai bajnokról, Tersztyánszky Ödönről kapta a nevét. 2011-től, köszönhetően a Társasági Adókedvezménynek, ismét nagy változások történtek a sporttelepen: új műfüves edzőpálya épült, 2014 tavaszára új gyepszőnyeget, esti mérkőzés rendezésére alkalmas villanyvilágítást, elektromos eredményjelző-táblát kapott a centerpálya, bővült az ülőhelyek száma és a 2014-15-ös szezon rajtjára elkészült az öltözőépület sátor teteje is.

Stadiont a sportcsarnokkal egy időben 1979-ben kezdték el építeni, a társadalmi összefogásnak köszönhetően 1983-ra el is készült a sportközpont. A nyitómérkőzést 1500 ember kísérte figyelemmel, a ’80-as években egyébként az átlagos nézőszám is 600 fő volt a hazai mérkőzéseken. Eredetileg egy szektor szolgált ülőalkalmatosságoknak, főleg a pálya körül álltak a nézők. 1996-ban a fejlesztések hatására újabb lelátóval és öltözőkkel bővült a sportközpont. Tizenöt év elteltével 2011-ben, a Társasági Adó Törvény adta kereteknek köszönhetően jelentős munkálatok mentek végbe az infrastruktúra fejlesztésében.

A Csákvári Torna Klub és a Puskás Akadémia között szoros kapcsolat alakult ki az elmúlt évek leforgása alatt. A Puskás Akadémia szakmai vezetése ajánlást és javaslatot tett az NB II-ben szereplő felnőtt csapat számára. Az Aqvital FC Csákvár a Puskás Akadémián edzett már évekkel ezelőtt, de 2 évvel ezelőtt Visinka Ede és stábja érkeztével még szorosabbá vált a kapcsolat a két klub között. Több fiatal játékos és a teljes stáb, sok eszköz és infrastruktúra segítette az azonos elvek melletti felkészülést, amit a szövetség kooperációs szerződése tovább erősített mert hétről hétre 2-3-4 játékosnak nyújtott játéklehetőséget a Csákvár.

Ez az együttműködést szeretnénk tovább folytatni az utánpótlásban is, amit az MLSZ képzési terve és annak alapelvei tovább segítenek. A Csákvári Torna Klub, mint C körzetközpont, a B-s tehetség központ Mol Fehérvár FC útmutatásai és irányvonalai alapján és a Puskás Akadémia, mint „A” szintű kiemelt akadémia alá tartozó műhely küldetéseként tekinti a minél korábbi kiválasztás és tehetség faktor azonosítását. A kezdeti időszakban megoldva a versenyeztetést és a képzést az OTP Bank Bozsik tornákon, majd a folyamatos kapcsolattartás mellett és a legjobbak, legjobb helyen történő elve mentén magasabb szintre irányítani a tehetségeket. Ebben nyújtanak nagy segítséget az MLSZ mentorai és a körzet központokat felügyelő MLSZ munkatársai, akikkel nyugodtan mondhatom, hogy minimum heti a kapcsolattartás.

A Puskás Akadémiára kiválasztott utánpótláskorú játékosok, akik adott esetben kicsit későn érők és van egy helyzeti hátrányuk szintén a Csákvári Torna Klubot választják és ide irányítja az akadémia egy utógondozásra. Több játékos nevelkedik nálunk az U15-U19 korosztályokban. Hasonló a helyzet a MOL Fehérvár FC-vel akinek utánpótlása évente szintén a legügyesebb játékosaink közül csemegézik és idén nyáron is 2 játékosunkat tudtuk magasabb szintre irányítani, amire nagyon büszkék vagyunk és ami reményeink szerint még tovább fog erősödni a kialakuló C, B és A rendszer kialakulása után.