image_6487327

Mészőly József személyében egy rendkívül tapasztalt szakember érkezett hozzánk..

Örömmel jelentjük be, hogy Berndt András utánpótlás szakágvezető hívására elfogadta felkérésünket Mészőly József, aki a 2022-2023-as szezonban a Csákvári Torna Klub U11-es és az U14-es korosztályainak a vezetőedzője lesz. Emellett a szakember az iskolai és intézményi program szervezőjeként is dolgozik majd főállásban.

Kérlek, röviden mutasd be eddigi pályafutásodat! 

“ Tényleg csak röviden egy-két momentumot kiemelve:

A BVSC-nél kezdődött a pályafutásom, ahol serdülő bajnokok lettünk a két később újpesti és válogatott Törőcsik András valamint  Fekete László játékostársaimmal. 

Az ifjúsági éveimet az FTC-nél töltöttem, ahol U19-es bajnokok is lettünk és amelynek tagjaiból tízen is játszottunk NBI I-es bajnoki valamint nemzetközi mérkőzéseket a zöld-fehérek felnőtt csapatában (Nyilasi, Rab, Magyar a teljesség igénye nélkül) Örök élmény, hogy Rákosi Gyulával és Albert Flórián dolgozhattam együtt.”

Az FTC NB I-es csapat tagjaként egy bronzérem tulajdonosa lehettem. Nemzetközi mérkőzéseken 90 perceket játszhattam Párizsban a PSG, az Anderlecht, valamint Spanyolországban a Benfica és (akkor még játékosként) Johan Cruyff által fémjelzett FC Barcelona ellen (FTC: DOMBAI – Martos, Mészöly, Bálint, Vépi – Mucha – Pusztai, Ebedli, Nyilasi, Pogány – Magyar). Mindkét tornán az FTC az előkelő 2. helyen végzett. 

3 gerincműtét után fiatalon voltam kénytelen befejezni az aktív labdarúgást, amellyel nem szerettem volna véglegesen szakítani. Határozott affinitást éreztem e sportág edzői pályája iránt, ezért felvételiztem, majd felvételt nyerve a Testnevelési Egyetemre sikeres diplomadolgozat után labdarúgás szakedzővé váltam.

Melyek voltak edzői pályafutásod állomáshelyei?

Felnőtt labdarúgásban több szinten is tevékenykedtem NB II-ben (Budafok), NB III-ban (Pilisvörösvár) egészen megye l-ig bezárólag, mint Solt, Halásztelek vagy Kiskunlacháza. Szakmai sikerek, tapasztalatszerzések időszaka volt. 

Utánpótlás szempontjából sok minden elgondolkodtatott 1986 óta, így elkezdtem tevékenykedni ezen a színtéren is. (Csepel, Budafok, ESMTK, SZISE, FTC, RAFC, GLORIETT) Manapság 10 és 47 év közöttiek a jelenlegi és a volt tanítványaim. 

Vannak olyan sportszakmai élményeid, amelyekre különösen büszke vagy? 

Minden egyes megszerzett kupának, bajnoki éremnek, legjobb játékos, legjobb kapus, gólkirályi címnek (az én tanítványaimnak van belőlük bőven) külön története van. Nem fogok most szemezgetni belőlük.  Nem is a büszke szót használnám, hanem a megnyugvás kifejezést. Megnyugvást jelent számomra, hogy mindig lelkiismeretesen, szakmailag mindig az elérhető legfrissebb ismeretekkel felvértezve segítettem a tanítványaimat a bennük rejlő képességek manifesztálódásához.  

Ennek mi a mércéje? A visszacsatolás, a visszajelzés. Néhány példa: 

  • Az idén 47 éves edzőkollégám, akinek 16-17 éves korában voltam az edzője, a nagyon pozitív emlékei a közös, sikeres tevékenységünkről. NB II-es karrierrel rendelkezik, de én tudom, hogy benne volt magasan az NB I is.
  • A tegnap este kaptam felkérést az egyik tanítványomtól, aki évek óta akadémista, hogy tartsak neki egyéni képzést, ma délelőtt megtörtént, 2 nap múlva jön a következő edzés.
  • És az is megnyugtató, hogy azok a 2005-2006-os születésű gyerekek, akiket tíz éves koruktól fogva 5 éven keresztül tanítottam a labdarúgás művészetére, nem néhányuk, hanem szinte mindegyikük, több mint húszan MLSZ U16-17-19-es kiemelt bajnokságokban,  beleértve az akadémiákat is játszanak manapság.   

Milyen szakmai feladatok várnak ? 

A hetedik érzékem azt súgja és erre az utánpótlás szakágvezető személye is garancia, hogy Csákváron a gyerekek érdeke, fejlődése az elsőrangú szempont. A személyi, a tárgyi , a különböző szintű versenyeztetési feltételek adottak ès a tapasztalataim szerint tehetséges fiatalokból sincs hiány Magyarországon, ezért már rövid távon is látványos, pozitív változásokra számítok a gyerekek fejlődésében. 

Közvetlenül az U10-11-es, valamint  az U14-es korosztályok szakmai tevékenységéért leszek felelős, de persze az összes korosztály játékosairól sem fogok megfeledkezni. Imádom észrevenni, felfedezni a minden egyes játékosban meglévő sajátos potenciálokat. 

Reményeim szerint az új edzői stáb tagjai gyorsan “összecsiszolódnak” és szisztematikus, precíz, tudatos, szakszerű tevékenységünkkel komoly értékekkel bíró pályafutások kialakításának részesei lehetünk.

Hogyan került képbe a Csákvári Torna Klub? 

Lassan 10 éves ismeretség köt össze Berndt Andrissal. Bemutató edzést tartottam az FTC UP-nál a Népligetben, ahol a sors először hozott össze minket. 1-2 év elteltével a RAFC-ban már együtt tevékenykedtünk az U10-es korosztálynál. Látványosan, napról-napra fejlődtek a gyerekek, közben igazoltunk is egy-két ügyeset. Volt olyan nap, amikor Andris jobbra ment egy csapattal, én meg balra a másikkal és mindkét csapat kupával tért haza a nap végére. Másfél év után Andris a Honvédhoz szerződött és akkor 5 rafcos nebulót is alkalmasnak találtak a az elitképzésre a preakadèmiai korosztályokban. Én maradtam a többiekkel még 3 évet. Ők azok a gyerekek, akik közül  szinte mindegyikük MLSZ-es U16-17-19-es kiemelt bajnokságokban játszanak manapság. 

A közös tevékenységet már régóta tervezgettük, most jött el az ideje a Csákvári Torna Klubnál. 

Nagy büszkeség a klub számára, hogy Józsi érkezésével óriási tapasztalattal rendelkező szakemberrel bővült a szakmai stáb. Sok sikert kívánunk!

Hajrá Csákvár!